Boğaziçi 101 nedir?

Boğaziçi 101 nedir?

Boğaziçi 101, Boğaziçi'nin farklı bölümlerini tanıtmayı amaçlayan 2022 bahar döneminde başlattığım podcast serisidir. İlgili bölümü, zorluğu, dersleri, arkadaş ortamını o bölümü okuyan kişilerden dinlemenizi sağlar. Üniversite ve bölüm tercihi yapacaklara, hâlihazırda üniversite öğrencisi olup diğer bölümleri merak edenlere, ÇAP veya yandal yapmayı düşünenlere ve başka şekillerde diğer bölümleri merak edenlere yardımcı olmayı amaçlar.

Boğaziçi 101 bölümleri

Şu an iki sezonu mevcuttur. İlk sezonda 10 farklı bölüm tanıtılmıştır. İkinci sezon yaz sezonu olması nedeniyle 5 bölümden oluşur ve Boğaziçi Üniversitesi hakkında genel bilgiler verir.

Boğaziçi 101'i nereden dinleyebilirim?

Boğaziçi 101'in tüm bölümlerine Spotify ve Apple Podcasts'ten ulaşabilirsiniz. Ayrıca ilk 9 bölümü SoundCloud'da da mevcuttur. Diğer podcast yayınlarından farklı olarak Boğaziçi 101'in bölümlere özel fragmanları da yayınlanmıştır. İlk sezonun fragmanları sadece sesli, ikinci sezonun fragmanlarıysa hem sesli hem Boğaziçi görüntüleri sunar. Bu fragmanlara YouTube ve Instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz.

Örnek fragmanlar:

https://www.instagram.com/reel/ChkzpZ_l0r7/?igshid=ZDhmZGIxNmQ=

Boğaziçi 101'in başka sezonları gelecek mi?

Boğaziçi'indeki tüm bölümleri tanıtasıya kadar devam etme planım var. Ders yoğunluğumdan fırsat bulduğum an kalan bölümleri çekmeye devam edeceğim inşallah. Takipte kalınız.

Eğer çekmediğim bölümlerde okuyan Boğaziçi öğrencisiyseniz ve podcast'imde yer almak isterseniz benle iletişime geçebilirsiniz.

Written by:

Betül Mulbay